2020/21 State & Regional Results

XCEL Bronze 
3rd place team

Vault

Caitlyn Long - 2nd place 

Ellie Groves - 3rd place 

Bars

Sally Bodkin - 2nd place

Natalie Glesmann - 3rd place 

Morgan Collier - 4th place 

Caitlyn Long - 4th place 

Beam

Sally Bodkin - 1st place 

Caitlyn Long - 3rd place 

Bella Fisher - 3rd place 

Tilly Hoffmann - 3rd place 

Elena Rosier - 4th place

Abby Dugenske - 5th place 

Natalie Glesmann - 5th place 

Floor

Caitlyn Long - 2nd place 

Natalie Glesmann - 2nd place 

Sally Bodkin - 3rd place 

Elena Rosier - 4th place

All Around

Caitlyn Long - 2nd place

Natalie Glesmann - 3rd place 

Sally Bodkin - 4th place

XCEL PLATINUM
2ND place team

Vault

Madeline Taylor - 3rd place

Bars

Sadie Whynock - 2nd place

Madeline Taylor -2nd place

Emma Fox - 2nd place  

Emma Hughes - 4th place

Emily O'Lavin - 3rd place 

Courtlynn Edwards - 4th place

Emmy Sandel - 4th place 

Shayna Cheng - 4th place 

Beam

Emmy Sandel - 1st place 

Shayna Cheng - 3rd place

Georgia Holden - 3rd place 

Emily O'Lavin - 3rd place

Sadie Whynock - 5th place

Courtlynn Edwards - 5th place  

Floor

Emma Fox - 1st place

Emma Hughes - 3rd place 

Sadie Whynock - 5th place 

Madeline Taylor - 5th place  

Georgia Holden - 5th place 

Emily O'Lavin - 5th place 

All Around

Sadie Whynock - 3rd place 

Madeline Taylor - 4th place 

Emma Fox - 4th place 

Shayna Cheng - 4th place

Georgia Holden - 5th place  

LEVEL 3

Vault

Bars

Beam

Brooklyn Holden - 5th place 

Floor

All Around

LEVEL 7

Vault

Bars

Rachel Read - 5th place 

Beam

Rachel Read - 5th place 

Floor

Rachel Read - 3rd place

Kennedy White - 4th place 

All Around

 

XCEL SILVER
2nd place team

Vault

Abby McGowan - 1st place 

Anna Shelling - 1st place

Scarlett Linnell - 1st place

Emmi Davis - 1st place 

Elyse White - 2nd place  

Mila Conover - 2nd place 

Ashley-Lauryn Adams - 3rd place

Meredith Davis - 3rd place 

Eva Kenny - 4th place 

Abby Schweikert - 4th place 

Bars

Emmi Davis - 1st place 

Abby Clarke Schmitt - 1st place 

Abby McGowan - 1st place

Sarah Baressi - 2nd place 

Kayelin Bowerman - 2nd place 

Eva Kenny - 2nd place 

Meredith Davis - 2nd place

Scarlett Linnell - 3rd place

Maria Pacturan - 4th place  

Georgia Plaisted - 5th place 

Elizabeth Linehan - 5th place

Anna Shelling - 5th place 

Abby Schweikert - 5th place 

Sam Fisher - 5th place  

Beam

Elizabeth Linehan - 1st place

Sophia Elfenbein - 1st place 

Scarlett Linnell - 1st place 

Abby Clarke Schmitt - 1st place 

Elyse White - 1st place 

Georgia Plaisted - 2nd place 

Kelcie Smith - 3rd place

Ashley-Lauryn Adams - 3rd place

Kennedy Evans - 3rd place  

Maria Pacturan - 4th place 

Eva Kenny - 4th place 

Sam Fisher - 4th place 

Emmi Davis - 5th place 

Abby McGowan - 5th place 

Sophia Kozy - 5th place 

Floor

Scarlett Linnell - 1st place

Anna Shelling - 2nd place 

Emmi Davis - 3rd place 

Ashely-Lauryn Adams - 3rd place 

All Around

Emmi Davis - 1st place

Scarlett Linnell  - 1st place 

Abby McGowan - 1st place

Elyse White - 1st place 

Ashley-Lauryn Adams - 2nd place 

Eva Kenny - 2nd place 

Anna Shelling - 2nd place 

Maria Pacturan - 4th place 

Meredith Davis - 4th place 

Elizabeth Linehan - 5th place 

Abby Schweikert - 5th place 

Abby Clarke Schmitt - 6th place 

 

LEVEL 2

Vault

Berkeley Strydom - 1st place

Kayla Curtis - 3rd place

 

Bars

Kayla Curtis - 2nd place

Claire Schulz - 3rd place

Beam

Claire Schulz - 5th place

Floor

Kayla Curtis - 1st place

All Around

Kayla Curtis - 2nd place

Claire Schulz - 5th place

LEVEL 4

Vault

Bars

Beam

Floor

Evelynn Wright - 1st place

Kylie Platt - 3rd place

Zoe Pitterson - 4th place

All Around

TRAMPOLINE & TUMBLING
 

Tumbling - Level 4

Ruby Wayman - 2nd place

Tumbling - Level 5

Chloe Holmes - 1st place, Region 6 Champion

Skye Sutherland - 1st place, Region 6 Champion  

Trampoline - Level 4

Trampoline - Level 5

Chloe Holmes - 3rd place

Nicole Bone - 4th place

Trampoline - Level 6

Ruby Wayman - 4th place

Skye Sutherland - 4th place

XCEL GOLD
4th place team

Vault

Samantha Hesch - 1st place 

Mose Abatan - 2nd place 

Amber Berned - 3rd place 

Bars

Charlotte Ellis - 1st place 

Samantha Hesch- 1st place 

Caroline Miller - 1st place

Amber Berned - 3rd place 

Annabel Johnson - 4th place 

Nkechi Streete - 5th place 

Grace Pillow - 5th place 

Beam

Annabel Johnson - 1st place 

Caroline Miller - 3rd place 

Floor

Annabel Johnson - 1st place 

Samantha Hesch - 2nd place 

Nkechi Streete - 3rd place 

Eri Seats - 4th place 

All Around

Samantha Hesch - 1st place 

Annabel Johnson - 2nd place 

Caroline Miller - 3rd place 

Eri Seats - 5th place 

XCEL Diamond
5th place team

Vault

Aden Saylor - 5th place

Bars

Ainsley Kinlaw - 4th place

Avery Wilder - 5th place 

Beam

Aden Saylor - 3rd place  

Floor

Jolena Ager - 2nd place 

Avery Wilder - 3rd place

Sophie Shapleigh - 4th place  

Ainsley Kinlaw - 5th place 

All Around

Avery Wilder - 4th place 

LEVEL 6
2nd place team

Vault

Katie Norton - 1st place

Jade Harris - 1st place

Jenna Sison - 2nd place

Delaney Wilson - 3rd place

Addison Price - 3rd place

Alexis Inzer - 3rd place

Grace Stolle - 4th place

Bars

Alexis Inzer - 1st place

Grace Stolle - 2nd place

Jade Harris - 4th place

Beam

Grace Stolle - 1st place

Alexis Inzer - 3rd place

Katie Norton - 4th place

Jenna Sison - 5th place

Floor

Alexis Inzer - 1st place

Katie Norton - 1st place

Jenna Sison - 2nd place

Jade Harris - 2nd place

Delaney Wilson - 4th place

Haley Elfenbein - 4th place

Grace Stolle - 5th place

All Around

Alexis Inzer - 1st place

Grace Stolle - 1st place

Jenna Sison - 2nd place

Jade Harris - 3rd place

Delaney Wilson - 4th place

Katie Norton - 5th place